Lituoto plokštelinio šilumokaičio kūrimas  

Lituoto plokštelinio šilumokaičio kūrimas

Novatoriškų sprendimų laikasEko Air

Lituotas plokštelinis šilumokaitis – modernių novatoriškų technologijų produktas.

Lituotų šilumokaičių gamyba prasidėjo tik prieš 25 metus. Masinė gamyba ir pritaikymas – tik pastaruosius 15 metų. O per paskutiniuosius 3 metus įvyko kokybinis šuolis gerinant efektyvumą!

Tik modernios, greitai augančios kompanijos turi aukščiausios kokybės gamybos technologiją!

Lituoto plokštelinio šilumokaičio kūrimas

Lituoto plokštelinio šilumokaičio sukūrimui reikalingos modernios automatinio  projektavimo sistemos. Nepakanka sukurti gaminio ir jo plokštelių brėžinį. Labai svarbu atlikti tyrimus įvairiose šilumnešių aplinkose, naudojant srautų kompiuterinį simuliavimą.

Konstrukcijos tvirtumas projektavimo etape yra tikrinamas taikant kompiuterinius modelius.

Pirmieji bandomieji gaminių pavyzdžiai gaminami naudojant 3D spausdintuvus. Po to jie bandomi termodinaminėse laboratorijose. Pasiekus reikiamus parametrus, toliau seka hidrauliniai bandymai, kuriais nustatoma pavyzdžių medžiagos atsparumo riba ir  nuovargis.

Kuomet reikalingas pavyzdys jau gautas, prasideda antspaudų ir matricų, skirtų gofruotų plokštelių presavimui, projektavimas. Antspaudai gaminami iš specialių lydinių. Antspaudas turi būti labai kietas, standus, o vidinė medžiagos struktūra neturi būti trapi, kad atlaikytų milijoną smūgių. Antspaudų ir matricų gamybos tikslumas neturi viršyti 0,01 mm!

Spausdinimo matricos paviršius turi būti veidrodinis, be griovelių ir įtrūkimų. Austenitinis plienas (nerūd. AISI316L), iš kurio gaminamos šilumokaičio gofruotosios plokštelės, labai jautrus vietiniams įtempimams, kuriuos iššaukia smulkūs įtrūkimai, o tai gali sukelti tarpkanalinį šilumokaičio pratekėjimą.

Kokybiškam šilumokaičių litavimui naudojamos indukcinės krosnys su giliu 10-5 laipsnių vakuumu. Kodėl yra tokio gilaus vakuumo poreikis? Atsakymas paprastas – užtikrinti kokybišką litavimą! Vakuumas užtikrina aukštą išlydyto vario higroskopiškumą. Žemesnio laipsnio vakuume labai sunku pasiekti reikalingą vario  skvarbą į sudėtingus šilumokaičio kanalus.

Litavimo procesas vyksta 15 valandų. Per šį laiką vykstalaipsniškas daugiapakopis gaminių įkaitinimas su temperatūros stabilizavimo etapais. Krosnyje pasiekiama 1100° C temperatūra. Krosnies automatika kontroliuoja gaminių įkaitinimo etapus, nuolat prižiūri įkaitinimo tolygumą pagal 5 pakrovos taškus. Toliau vyksta svarbus aušinimo etapas.

Aušinimo greitis parenkamas atsižvelgiant į šilumokaičių konstrukcijos liekamųjų įtampų balansą. Dabar per krosnies aušinimo apvalkalą cirkuliuoja šimtai kubų atšaldyto vandens. Taip pat tam tikrame technologinio proceso etape atliekamas kontroliuojamas azoto padavimas.

Testavimas

Pagamintą produkciją tikrina kelių pakopų kokybės kontrolė:

 • Vizualinė gaminio geometrijos patikra
 • Ribinių apkrovų testas. Šie šilumokaičiai atlaiko trūkimo slėgius, kurie viršija 140 bar!
 • Darbinių slėgių testai suspaustu oru, kuris 1,5 karto viršija nominalų slėgį.
 • Testavimas heliu, tikrinant mikropratekėjimus šaldymo sistemoms.
 • Mūsų klientai gauna tik išbandytus EKO AIR gaminius.

Šilumokaičiai  pramonėje

Aukšto efektyvumo pramoninių procesų sukūrimui reikalingi šilumokaičiai, galintys efektyviai aušinti arba šildyti skysčius ir dujas.

Eko Air siūlo platų sprendimų spektrą :

 • Specialios jungtys lituojamos, su vidiniu ir išoriniu sriegiu, flanšinės ir suvirintos.
 • Sustiprintos plokštės.
 • Šilumokaičiai su dvigubu kiekiu lydmetalio.

Mūsų šilumokaičiai naudojami šiose pramonės šakose:

 • Hidraulinės mašinos ir mechanizmai
 • Elektriniai transformatoriai
 • Maisto
 • Metalurgija (valcavimas ir metalų apdirbimas slėgiu)
 • Chemijos
 • Aušinimo sistemos (kondensatoriai, garintuvai, perkaitintų dujų vėsintuvai)
 • Šildymo sistemos (IŠP, CŠP)
 • Atominės

Šilumokaičiai Žaliojoje energetikoje

Spartus alternatyvių šilumos šaltinių vystymas ir naujų sprendimų paieška žaliosios energijos sektoriuje davė milžinišką postūmį naujų plokštelinių šilumokaičių kūrimui. Pagrindiniai šilumokaičių vartotojai yra šilumos siurblių, skirtų būsto apšildymui ir buitinio vandens pašildymui, gamintojai.

Eko Air sukūrė šilumokaičių seriją NB538, idealiai tinkančią tokiems sprendimams. Eko Air taip pat yra pasirengusi pasiūlyti šilumokaičius su dvigubomis plokštėmis (DW), kurie suteikia papildomą nutekėjimų kontrolę.

Energijos vartojimo gerinimas pastatuose

Eko Air reguliariai rengia susitikimus su inžinerinėmis bendrovėmis ir savivaldybių įmonėmis ir pristato novatoriškus gaminius, skirtus gyventojų komunaliniams ūkiams.

Taip gimė šilumokaitis, kurio eksplotacijos išlaidos yra du kartus mažesnės nei įprastinių dvipakopių modelių. Tai sistema Kamikadzė arba dviejų pakopų “split tipo” (iš vieno į du šilumokaičius padalintas) šilumokaitis. Į jį sudėta visa, kas yra geriausia lituotuose ir išardomuose šilumokaičiuose.

Šildymo sistemų (IŠP, CŠP) gamintojams yra sukurti modeliai LB 756, pasižymintys aukštu šilumos perdavimu ir maža varža. Šie modeliai atitinka pačius griežčiausius standartus.

“Split tipo” monoblokas “Kamikadzė” karšto vandens šildymo sistemose

Sistemos idėja gana paprasta: jei neįmanoma išspręsti vandens kokybės problemos ir pašalinti perkaitimo grėsmę, tuomet eksploatacijos tarnyboms reikia suteikti galimybę lengvai pakeisti bloką, kuriame yra nuosėdų ir užsikišę kanalai. Tuo metu viena karšto vandens šildymo pakopa išlaiko savo darbinį pajėgumą.